TERS İLİŞKİ

<!-- google_ad_client = "pub-5657545892115776"; /* 336x280, oluşturulma 14.11.2007 */ google_ad_slot = "0684910223"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; //--> google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);TERS İLİŞKİ
Ters ilişki anal cinsel birleşme olarak da ifade edilebilir. Anal seks penisin vajinaya değil makata (popo – anüs – rektum) sokulmasıdır. Birçok çift ters ilişkiye girmeyi tercih etmektedir. Özellikle gebelik tehlikesi yaşamamayı yâda Bekâretin korunması gerektiğini düşünen birçok genç kız vajina yolu ile cinsel ilişkiye girmek yerine ters ilişkiye girmeyi tercih edebilir. Çoğunlukla ters ilişki farklı hazlar yaşamak isteyen heteroseksüel eşeler arasında çok sık yaşanır.

Vücudumuzun birçok bölgesinde sinir uçları bulunmaktadır. Aynı şekilde anüs (makat) bölgesinde de sinir uçları vardır. Anüsün iç ve dış bölgesi hem kadın için hem de erkek için erotik olarak duyarlı olmasından dolayı Kadın da erkek de anal cinsel birleşmeden cinsel haz alabilmektedir.
Aslında anüs (makat) bölgesi hassas bir bölgedir. Eğer ilişkiye girilmeden önce gerekli hazırlıklar yapılmaz ve sabırsızca davranılıp anal ilişki kurulmaya başlanılırsa anüs (makat) bölgesindeki dokularda yırtılmalar yâda kanamalar meydana gelebilir. Neticede ortaya çıkan bu yırtılmalar, kanamalar sadece acı çekmek açısından önemli değildir. Aynı zamanda cinsel yolla bulaşan birçok hastalığın yâda bu bölgedeki bakterilerin hastalık oluşturması için uygun ortamın oluşturmasına neden olmasıdır. Bunun en yaygın şekli heteroseksüel eşler arasında yapılan anal birleşmeden hemen sonra kurulan vajina birleşiminde, bağırsaktaki mikropların vajinaya kolayca taşınabilmesidir. Ayrıca çok sık yapılan anal birleşme, anüs (makat) kaslarının kasılıp gevşeme yeteneğinin bozulmasına neden olabilir.
Toplumda bazı kişiler inançları bazıları da yetiştiği ortamın etkisiyle anal sekse karşı olabilir. Ancak bazı kişilerde tam aksine anal seksi tercih etmektedir. Genellikle evlilik öncesinde bekâretlerini kaybetmek istemeyen genç kızlar ile psikolojik olarak kendisini kadın hisseden kişiler, bu yöntemle cinselliği tercih etmektedirler.
Ters ilişki yani anal sek sonucunda hamile kalma riski çok düşük bir ihtimaldir. Çünkü hamile kalına bilinmesi için ilişki esnasında spermin anüse (makat) değil vajinaya bulaşması gerekir.

<!-- google_ad_client = "pub-5657545892115776"; /* 200x90, oluşturulma 18.06.2009 */ google_ad_slot = "4500258441"; google_ad_width = 200; google_ad_height = 90; //--> google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);TERS İLİŞKİNİN ZARARLARI
Ters ilişki yani anal seksin sağlık açısından bazı sakıncaları bulunmaktadır. Mesela anal seks sonrasında dışkıda bulunan mikroplar penisten içeriye girerek erkeğin cinsel hastalıklara yakalanmasına sebep olabilir. Bunun daha da kötüsü prostat gibi önemli bir vücut parçasında yer edinerek ileride çok büyük sorunlar yaratabilir. Ayrıca (prostat sadece erkeklerde bulunan ve idrar torbasında idrarı ve spermi yönlendiren bir organdır.)
Kadın acısından bakıldığında önemli olan makattan çıkan penisin vajinaya gerekli temizliğin yapılmadan sokulmamasıdır. Neticede dışkıdaki mikroplar vajinada hastalık yaratmaktadırlar. Aynı zamanda hemoroit hasalığı olan kişilerde ters ilişki ağrıya neden olabilir. Ayrıca butür nedenlerden dolayı uzmanlar tarafından ters ilişki sağlıklı bir ilişki olarak görülmemektedir.

<!-- google_ad_client = "pub-5657545892115776"; /* 336x280, oluşturulma 14.11.2007 */ google_ad_slot = "0684910223"; google_ad_width = 336; google_ad_height = 280; //--> google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !